Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Michelin Acorus Otonom Araç Servislerine Ne Fayda Sağlıyor?

Michelin Acorus

Eylül 2015’ten bu yana Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya / Pasifik’te 60’tan fazla elektrikli otonom araç servisi hizmete girdi. 200.000’den fazla yolcu, bu yenilikçi mobilite çözümünü şehirlerde ve özel sitelerde hâlihazırda kullanıyor. Ancak bu tür araçlar kullanılırken engeller ve hasarlara karşı önlem alınması gerekiyor. Çukurların, yol üzerindeki engellerin ve kötü yol koşulların üstesinden nasıl gelineceği önemli bir nokta olarak ön plana çıkıyor. Buna bir çözüm bulunurken sürücü konforu ve araç bütünlüğünün de korunması gerekiyor. Navya firması bu sorunlara karşı Michelin Acorus teknolojisini tercih ediyor.

Michelin Acorus Hangi Sorunları Çözüyor?

Navya CEO’su Christophe Sapet Michelin Acorus teknolojisinin seçilmesiyle ilgili açıklamada bulundu: “ Otonom araç geliştirilirken karşılaşılan zorluklar arasında yolun kusurlu olması bulunuyor. Bozuk yol yüzeyi, yıkıntı, zorlu hava koşulları gibi işleri zorlaştırabilecek bir sonsuz sayıda konfigürasyon bulunuyor. Bu sorunları çözmek için tek başımıza sahip olamayacağımız kadar zaman ve geliştirme çabası gerekiyor.

Michelin Acorus Maxion Wheels ile Birlikte Geliştirildi

CEO’nun açıklamaları, Navya’nın neden bu sorunlara çözüm olması için Michelin markasını tercih ettiğini açıklıyor. Michelin , firma için hâlihazırda sanayileşmiş olan ve uzman firma Maxion Wheels ile ortaklaşa geliştirilen Michelin Acorus esnek jant teknolojisini öneriyor. Acorus’un pazarlama direktörü Pierre-Edouard Sorel, bu çözümün otonom araç üreticilerinin pazara gelişlerini hızlandırdığını söylüyor.

Michelin Acorus Esnek Jant Teknolojisi Nedir?

Michelin ve Maxion Wheels ile ortaklaşa geliştirilen Michelin Acorus teknolojisi, tekerlek gövdesine monte edilmiş biraz daha dar iki lastik flanşı kullanarak çalışıyor. Araç bir çukura veya başka bir engele çarptığında, flanşlar hem lastiği hem de alüminyum jant gövdesini korumak için esniyor ve yolcular herhangi bir etki hissetmiyor. Sonuç olarak, otonom araç servisi yoluna devam edebiliyor. Jant ve lastikler, hız ne olursa olsun; darbelere ve hasara karşı daha dirençli hâle geliyor. Bu sayede; jant ve lastik ömrü, önemli ölçüde uzuyor ve istenmeyen aksaklıkların önüne geçiliyor.