Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

BlogOto Lastik

Pirelli Lastikleri Lamborghini LM002 İkonik Deseniyle Nostalji Planlıyor

Pirelli Lastikleri Lamborghini LM002 İkonik Deseniyle Nostalji Planlıyor 1

Lamborghini LM002 için tasarlanan Pirelli Scorpion BK lastiği geri dönüyor. 1986 yılında tanıtılan LM002, günümüzün spor hizmet araçları için zemin hazırlayan öncü bir SUV otomobil görevindeydi. Pirelli mühendisleri, Lamborghini LM002 modelinin zorlu performans gereksinimlerine dayanabilecek, alışılmadık boyutlara ve gelişmiş çöl manevra kabiliyeti için yenilikçi yan “kanatçıklara” sahip lastikler üretmekle görevlendirildi.

Scorpion BK Lastikleri Güçlü Bir Yapıya Sahip miydi?

1980’lerin başında geliştirilen Scorpion BK lastikleri, Porsche LM002 yaklaşık 3,5 tonluk ağırlığını desteklerken çölün kavurucu sıcaklıklarına dayanacak şekilde titizlikle üretiliyordu. Bu lastikler, kesilmelere karşı direnci artırmak, şok emilimini geliştirmek ve acil durum manevraları sırasında hızlı tepki vermek için aramid liflerle güçlendirilmiş sağlam bir yapıya sahipti.

Pirelli Lastik Teknolojisi Tarihinde Neleri Temsil Ediyor?

Pirelli lastik teknolojisi yarış pistinden Porsche LM002 modeline kadar uzanarak yarış uzmanlığının seri pazar lastik üretimine entegrasyonunda bir dönüm noktasını temsil etti. Ünlü Monte Carlo Rallisi ile ilham alan Pirelli, sırt desenini çok sayıda Dünya Şampiyonası zaferi kazanmış olan yarış lastiklerinden ödünç aldı. Bu tanınma, 1988 yılında Paris-Dakar rallisi sırasında Lamborghini LM002 modelinde Pirelli lastiklerinin kullanılmasına yol açmıştı.

Pirelli ile Collezione Tarihi Otomotiv Mükemmelliğini Canlandırmak

Scorpion BK lastiğinin yeniden lansmanı, klasik ve klasik araçlar için yüksek kaliteli lastikler sağlamaya adanmış Pirelli Collezione serisine dahil edilmesiyle aynı zamana denk geliyor. İtalya’daki Como Gölü’nde bulunan Villa Sukota’da yapılan bir sunum sırasında, tutkulu bir koleksiyoncuya ait olan LM002, Scorpion BK lastiklerini sergiledi. Bu etkinlik elbete markanın ünlü mirasını korumaya odaklanan bölümü Lamborghini Polo Storico’nun desteğiyle mümkün oluyor.

Pirelli Lastikleri Scorpion Serisinde Ne Yenilikler Yaptı?

Pirelli Scorpion BK, özellikle SUV’lar için tasarlanan Scorpion lastik ailesinin başlangıcı oldu. Pirelli, 2022 yılında elektrikli otomobiller de dahil olmak üzere en yeni araç modellerine hitap etmek için tüm Scorpion serisini yeniledi. “Yeşil Sürdürülebilirlik” konusuna odaklanan Pirelli, yenilikçi malzemeler ve sanal tasarım teknolojileri kullanarak minimum çevresel etkiyi olağanüstü sürüş performansıyla birleştiriyor. Bu taahhüt, LM002’den modern Lamborghini Urus’a kadar uzanıyor ve Pirelli, tüm Lamborghini SUV yelpazesi için tercih edilen lastik markası oluyor.