Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Yeni Toyota Logosu Tanıtıldı

Yeni Toyota Logosu Tanıtıldı 1

Toyota da bu yıl otomobil sektörü içerisinde logosunu yenileyen firmalar arasında yer aldı. 2009’dan bu yana kullandığı logoyu yenileyen Toyota, tamamen yeni bir logo sunmuyor. Avrupa pazarı için yenilenen logo, eski logonun iki boyutlu versiyonu olma özelliğini taşıyor. Yeni Toyota logosu , görsel imaj çalışmalarının bir parçası olarak sunuluyor.

Yeni Toyota Logosu Dijital Platformlarda Kullanılacak

Son birkaç yıldır otomobil sektörü hareketli bir süreçten geçiyor. Firmalar, dijital çağa uyum sağlamak amacıyla elektrikli araç modellerini art arda pazara sunmanın yanı sıra; görsel imajlarını da yeniliyor. Çok sayıda otomobil üreticisi bu süreçte logosunu yeniledi. Şimdi yeni imajı ile Japon lastik devi Toyota da bu firmalar arasında yer alıyor. Yeni Toyota logosu , iki boyutlu olarak dijital platformlarda kullanılmak üzere sunuluyor. Yeni logonun iki boyutlu olması dışında eski logo ile arasında büyük bir fark bulunmuyor. Özellikle Avrupa pazarı için yeniden dizayn edilen yeni Toyota logosu The&Partnership imzasını taşıyor.

Logo Değişikliği Otomobil Sektörü için Trende Dönüştü

Geçtiğimiz yıl Volkswagen yeni iki boyutlu logosunu tanıttı ve daha sonrasında; bu, otomobil sektörü içerisinde bir trende dönüştü. Volkswagen logosunun yenilenmesinin ardından Nissan ve BMW gibi sektörde yer alan birçok dev firma, logo değişikliği gerçekleştirdi. Yeni Toyota logosu ile birlikte Japon menşeili firma da bu trende katıldı. Firma, yalnızca logosunu değiştirmedi; The&Partnership ile beraber görsel imajı üzerinde çalışmalar da devam ediyor.

Yeni Toyota Logosu İmaj Çalışmasının Bir Parçası

The&Partnership’in tasarım başkanı Dan Beckett, 2009’dan beri kullanılmakta olan logonun yorgun olduğunu; yeni logonun ise premium özelliklerde olduğunu söylüyor. Beckett, yeni logonun mobil platformlara uyum sağladığını belirtiyor. Toyota ve The&Partnership firmanın yeni görsel imajı için 2019’un Temmuz ayından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Toyota broşür ve tanıtımlarında kullanılan renkler ve yazı stili üzerinde çalışan The&Partnership , firmanın otomobil sektörü içerisinde daha premium bir imaj yaratması için tasarım yeniliklerine devam ediyor.