Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Mercedes-AMG Continental SportContact 6 Lastikleri Tercih Ediyor

Mercedes-AMG Continental SportContact 6 Lastikleri Tercih Ediyor 1

Yeni Mercedes-AMG GT 63 S E Performance’da orijinal ekipman olarak Continental yaz lastikleri kullanılıyor. Mercedes tarafından onaylanan 20 inçlik Continental SportContact 6, yanak bölgesinde bu araç için onay aldığını gösteren MO1B işaretlemesine sahip olacak. Continental yüksek performans lastiği, bu yıl; Auto Bild (235/35 R 19), Auto Bild sportscars (265/35 ZR 20) ve sport auto (255/35 ZR 19 / 275/) tarafından testlerde en yüksek puanlara sahip oldu.

Continental SportContact 6 Özellikler

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance için seçilen sportif premium lastik, Almanya Korbach’ta üretiliyor. Continental SportContact 6, mükemmel direksiyon hassasiyeti için yenilikçi kuvvet vektörü teknolojisine sahip. Aynı zamanda lastik ve zemin arasındaki en iyi teması sağlamak için özel olarak geliştirilmiş Black Chili kauçuk bileşiği ile sunuluyor. Üstün performans sağlayan Continental yaz lastiği, hem ıslak hem kuru zemin koşullarında ve geniş bir sıcaklık aralığında kısa fren mesafeleri ve yüksek hızlanma performansına sahip.

Her 3 Araçtan Birinde Continental Lastikleri Kullanılıyor

Continental’in orijinal ekipman departmanında lastik geliştirme alanı başkanı Dr. Holger Lange: “Mercedes-AMG GT 63 S E Performance’ın olağanüstü performansını her zaman yola güvenle taşımak için asfaltla tek bağlantı olan lastiklerin araca mükemmel uyum sağlaması gerekir. Her araç modeli için özel gereksinimleri tam olarak kaydetmek ve optimum şekilde uygulamak için araç geliştirme aşamasından itibaren müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bu sayede; lastiklerimizin araçların teknik özelliklerine tam olarak uymasını sağlayarak sürüş performansına önemli katkı sağlıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki otomotiv üreticileri, lider tedarikçi ve lastik üreticisi olarak Continental’e güveniyor. Avrupa’da her üç araçtan biri Continental lastikleri ile alıcılarına teslim ediliyor.”