Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Yeni Bridgestone Potenza Lastikler Piyasaya Sunuluyor

Yeni Bridgestone Potenza Lastikler Piyasaya Sunuluyor 1

Japon premium lastik üreticisi tarafından yeni Bridgestone Potenza RE-08D lastikleri piyasaya sunuldu. Bu yeni ürün pist yarış lastiği olarak tasarlandı. Yeni lastik, 2017’de piyasaya sunulan RE-07D deseninin yerini alıyor. Sportif performansı ile öne çıkan Bridgestone yaz lastiği serisi “Potenza” içerisinde günlük kullanım için de geliştirilen çok başarılı ürünler yer alıyor.

Bridgestone Potenza RE-08D Yarışlarda Kullanılacak

Üreticinin açıklamasına göre yeni Bridgestone Potenza RE-08D hem kuru hem ıslak zeminlerde yol tutuşunu arttırıyor. Yeni Bridgestone yarış lastiği, bunu yenilenmiş kauçuk bileşiği sayesinde mümkün kılıyor. Premium lastik üreticisi, aynı zamanda sırt deseni ve iç yapısının da değiştiğini belirtiyor.

Yeni Bridgestone Potenza RE-08D lastikler, ülkenin en büyük mono serisi olan Japon Toyota Gazoo Racing GR86/BRZ Cup’ında kullanım için onay almış durumda. Yeni yarış lastiği, 1 Nisan 2022’den itibaren 215/45 R17 91W XL ebadında satışa sunuluyor.

Bridgestone Potenza Lastikler Hakkında

Bridgestone Potenza serisi, üstün yol tutuş ve viraj performansı ile öne çıkıyor. Seride yer alan Bridgestone yaz lastiği desenleri hem kuru hem ıslak zeminde yüksek çekiş gücü ve kısa fren mesafeleri ile güvenlik sağlıyor. Çok sayıda ödüle sahip olan bu premium lastik seçenekleri, direksiyon manevralarını en hızlı şekilde yola iletebiliyor. Serinin son üyesi Bridgestone Potenza Sport hem Auto Bild Sportcars hem de AutoBild yaz lastiği testlerinde 1. lastik oldu.