Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Continental Yakıt Tüketimi Testini Başarıyla Tamamladı

Continental Yakıt Tüketimi Testini Başarıyla Tamamladı 1

İngiltere merkezli bir lojistik sağlayıcı tedarik zinciri olan Fowler Welch, Bandvulc ve Continental’in düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerini karşılaştırmak için kapsamlı bir test gerçekleştirdi. Millbrook Proving Ground’da sıkı koşullar altında gerçekleştirilen ortak çalışmada iki DAF 6×2 ve treylerlerler kullanıldı. Continental ve Bandvulc lastikleri farklı akslara monte edilerek beş test turu gerçekleştirildi.

Continental ContiPressureCheck Yakıt Tasarrufu Sağlıyor

Son turda lastik basıncının yakıt tüketimine katkısını değerlendirmek için lastik basıncı % 20 oranında azaltıldı. Sonuçlar, düşük yuvarlanma direncine sahip olan lastiklerin (ön aksta Continental Efficient Pro ve çekerde Bandvulc BDF5) orijinal ekipman lastiklerine kıyasla bir milde %5 daha fazla yakıt tasarrufu sağladığını gösterdi. Veriler, ayrıca lastik basıncındaki kasıtlı azalmanın, Continental’İn ContiPressureCheck sistemi tarafından tespit edilerek yakıt tüketimini azalttığını gösterdi.

Lastik Seçimi Yakıt Tasarrufu Açısından Kritik

Fowler Welch’in filo stratejisi başkanı Maurizio Romano:“Yakıt tüketimi, operasyonel maliyetler için kritik öneme sahiptir ve her damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmaya kararlıyız. Lastiklerin düşük yuvarlanma direncine sahip olması, sadece yadsınamaz bir maliyet tasarrufu değil; aynı zamanda CO2 emisyonlarında da önemli düşüş sağlıyor. İşyerinde bir dizi yakıt tasarrufu önlemi uyguladıktan sonra kendimize, ‘Verimliliği hangi noktalarda, nerelerde maksimize edebiliriz?’ diye sorduk. Cevabımız net bir şekilde lastiklerdi. Testte düşük yuvarlanma direncine sahip olan Continental ve  Bandvulc lastiklerinin sunduğu muazzam farktan etkilendik.