Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Karavanlar İçin Michelin Crossclimate Lastikler Tanıtıldı

Karavanlar İçin Michelin Crossclimate Lastikler Tanıtıldı 1

Michelin Crossclimate Camping lastikler, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Üstün performansı ile öne çıkan Michelin 4 mevsim lastik serisine; karavan lastikleri de eklenmiş oldu. Fransız premium lastik markası, daha önce binek, hafif ticari ve SUV araçlar için Crossclimate lastikler sunmuştu. Yıl boyu güvenli sürüş için tasarlanan yeni lastikler, Euromarking sistemi kapsamında ıslak zeminde yol tutuşu için en yüksek “A” notunu aldı. Yeni Michelin karavan lastikleri, aynı zamanda soğuk hava ve kar performansını kanıtlayan 3PMSF (3 Tepeli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesine de sahip.

Michelin Crossclimate Camping Hangi Koşullarda Kullanılabilir?

Yeni Michelin Crossclimate Camping, hemen hemen tüm hava koşullarında kullanım için uygun. Serideki diğer lastikler gibi yeni Michelin 4 mevsim lastik de V şeklinde bir sırt desenine sahip. Premium lastik üreticisi, geniş sırt blokları ve olukların kombinasyonunun ıslak, kuru ve karlı zeminde güçlü yol tutuşu sağladığını söylüyor. Ek olarak yeni Michelin karavan lastikleri; çim, çamur, çakıl, kir vb. gibi çeşitli zemin türlerinde manevra kabiliyetini iyileştiriyor.

Michelin Karavan Lastikleri Hangi Ek Avantajları Sağlıyor?

Michelin Crossclimate Camping geliştirilirken Michelin’in Fransa Ladoux kentindeki Ar-Ge merkezindeki mühendisler, spesifik bir karavan sorununu çözmek için çalıştı. Birçok karavan sahibi, bu araçları nadiren kullanıyor ve araç uzun süre hareketsiz kaldığında lastikler ağırlığın etkisiyle deforme olabiliyor. Ve bu deformasyon, her lastik için eşit de olmayabiliyor. Yeni Michelin karavan lastikleri ise bü tür yük olasılıkları hesaba katılarak tasarlandı. Lastik yanağındaki özel “CP” işaretlemesi bunu gösteriyor. Yeni Michelin 4 mevsim lastik, aynı zamanda agresif yol koşullarıyla daha iyi başa çıkmak için Agilis Camping’e kıyasla daha fazla güçlendirilmiş yanak yapısına sahip.

Michelin Crossclimate Camping Her Karavana Uygun Mu?

Michelin Crossclimate Camping, 2022 Mart ayı itibarıyla dört ebatta satışa sunuluyor. 225/65 R16 CP, 235/65 R16 CP (bu kategorideki Michelin lastikleri için yeni ebat), 195/75 R16 CP ve 215/75 R16 CP. Aynı zamanda dört ebat daha yaz aylarında piyasaya sunulacak: 215 /70 R15 CP, 225/70 R15 CP, 225/75 R16 CP ve 225/75 R16 CP.

Yeni Michelin karavan lastikleri, böylece piyasadaki araçların %99’u ile uyumlu ölçülere sahip olacak.