Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Alman Devi Continental Off Road Lastik Desenini Tanıttı

Alman Devi Continental Off Road Lastik Desenini Tanıttı 1

Alman Devi Continental Lastikleri 4×4 ve SUV araçlar için Continental CrossContact H/T off-road sürüşe uygun lastik desenini tanıttı. Bu ürün asfalt ve asfaltsız yolların yanı sıra çakıllı pistlerde seyahat eden sürücülerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır.

Continental CrossContact H/T Hangi Koşullarda Kullanılabilir?

Continental CrossContact H/T yol ve yol dışı off-road kullanım için üretilmiş olup, sağlam ve yüksek performanslıdır. Konforlu bir tasarımla geliştirilen Continental yaz lastiği, araziye uygunluğunun kanıtı olarak M+S derecelendirmesine sahiptir. Continental CrossContact H/T geleneksel ve elektrikli motor sistemlerine sahip araçlara takılabilir. Üretim 2023 yılının ilkbaharında başlayacak ve kademeli olarak genişletilecektir. Lastik, taşlarla temas ettiğinde tekerleği hasara karşı koruyan bir jant nervürü ile donatılmıştır. Continental CrossContact H/T, 270 km/s’ye kadar onaylara sahip 15 ila 21 inç çaplı jantlar için üretilmiştir.

Continental Mühendisleri Off-Road Lastik Desenini Nasıl Tasarladı?

Hannover’deki lastik mühendisleri Continental off-road yaz lastiği modeli için lastik sırtını ve bileşimini sadece (H/T = otoyol/arazi) çekişi mümkün kılacak şekilde uyarlamakla kalmamıştır. Continental CrossContact H/T aynı zamanda kilometre performansını da bir önceki modele kıyasla yüzde 20 oranında artırmıştır. Aynı zamanda, güvenlikle ilgili özellikleri de selefi kadar gelişmiş ve düşük yuvarlanma gürültüsü araç içindekilere ve çevreye karşı duyarlıdır.