Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Continental Otomotiv Yapay Zeka Teknolojilerine Odaklanıyor

Continental Otomotiv Yapay Zeka Teknolojilerine Odaklanıyor 1

Continental ve Horizon Robotics, Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemleri ve otomatik sürüş için donanım ve yazılımla entegre çözümler sağlamaya odaklanan bir Ortak Girişim (JV) sözleşmesi imzaladı. Sektörde lider premium lastik ürünleri ile öne çıkan Continental, aynı zamanda bir teknoloji firması. Horizon Robotics ise yapay zeka (AI) bilgi işlem platformlarında küresel liderler arasında yer alıyor.

Anlaşma kapsamında premium lastik üreticisi Continental, çoğunluk hissedarı olacak. Ayrıca; Şanghay Jiading Sanayi Bölgesi ile yeni ortak girişimin Jiading Bölgesi Şanghay’da yer alacağına dair yatırım sözleşmesi imzalandı. Ortak girişimin yaklaşık 200 çalışanı olması bekleniyor.

Continental Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri Alanında İlerliyor

Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) ve Otomatik Sürüş (AD) becerileriyle kolaylaştırılan akıllı sürüş, büyük pazar büyüme potansiyeline sahip ve geliştirme hızının çok önemli olduğu bir alan. Bu nedenle; Continental ve Horizon Robotics, otomotiv yapay zeka (AI) teknolojisinin gelişimini hızlandırmak ve ticarileştirmek için bir Ortak Girişim (Joint Venture) kuruyor.

Alman premium lastik üreticisi ve Horizon Robotics, birkaç yıldır işbirliği yapıyor. Bunun sonucunda ilk olarak geçtiğimiz yılın başlarında işbirliği için bir Mutakabat Zaptı (MoU) imzalandı. Bunu, bu yıl Auto Shanghai’da bir JV oluşturmak için başka bir MoU izledi. O zaman işbirliği daha fazla ivme kazanmıştı, böylece her iki şirket birlikte daha da yakın çalışmaya karar verdi. Ortak girişimin hedefi, Horizon Robotics’in işlemcilerini ve algoritmalarını ADAS (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri) için akıllı kameralar ile kontrol birimlerine ve Continental’in Otomatik Sürüş sistemine entegre etmek. Aynı zamanda; Horizon Robotics’in teknolojisi için küresel bir erişim ve üretim ayak izi oluşturmak.

Otonom Sürüş ile İlgili Ürünlerin Üretimi de Kolaylaşacak

Ortak Girişim kapsamında; aynı zamanda küresel otomotiv yazılım lideri Elektrobit ile işbirliği için de Mutabakat Zaptı imzaladı. Elektrobit’in deneyimi ve uzmanlığı ile iki taraf, bugün yerel otonom sürüş ile ilgili ürünlerin geliştirilmesini ve seri üretimini daha da kolaylaştırabilir. Elektrobit, ortak girişimin farklı özellikler ve yenilikler geliştirmeye odaklanabilmesi için, temel standartlaştırılmış araç altyapılarının güvenilir yazılım ürünleri ve çözümlerini sağlayacak.

Otomotiv Endüstrisi Akıllı Döneme Giriyor

Continental’deki Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri iş birimi başkanı Frank Petznick: “Ortağımız Horizon Robotics’in otomotiv yapay zeka (AI) teknolojisini ilerlettiği odak ve hıza büyük saygı duyuyoruz. Yeniliğe bu yaklaşım, pazarın ihtiyaç duyduğu şeydir. Yeni ortağımızla bir Ortak Girişim oluşturarak, sınıfının en iyisi ve uygun fiyatlı ürünlerle en son yapay zeka teknolojisi ile uzun süredir devam eden üretim ve kalite süreci uzmanlığının güçlü kombinasyonundan yararlanabiliriz.”

Horizon Robotics’in kurucusu ve CEO’su Kai Yu: “Otomobil endüstrisi tamamen akıllı aşamaya girdi. Stadyumun merkezinde olarak; yeni düşünceyi, yenilikçi zihniyeti ve açık fikirliliği benimseyerek endüstriyel dönüşüm fırsatını yakalayabiliriz. Continental asırlık bir tarihe sahiptir ve küresel otomotiv endüstrisi ve inovasyon alanında liderliğini sürdürmektedir. Bununla birlikte; Horizon Robotics, derin bir yapay zeka teknolojisi ve nihai yerel hizmet birikimine sahiptir. Biz iki taraf, yepyeni bir endüstriyel işbirliği modeli oluşturmak için bir ortak girişim şirketi kuruyoruz ve akıllı arabaların sanayileşmesinin uygulayıcısı olarak birlikte çalışacağız.