Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

BlogOto Lastik

Yokohama Advan Serisi Yarış Lastiği Başarısını Sürdürüyor

Yokohama Advan Serisi Yarış Lastiği Başarısını Sürdürüyor 1

Yokohama lastikleri küresel amiral gemisi Advan deseniyle, Japonya’daki 2023 Autobacs Super GT serisinin açılış turunda kazanan bir performans sergiledi. Yarış Okayama eyaletindeki uluslararası pistte gerçekleştirildi. GT300 sınıfını Yokohama markasının Advan Marka Lastikleriyle donatılmış Team Upgarage Nsx GT3’ü kazandı. Bu zafer, markanın 45. yılında advan lastiklerinin satışlarını artırmayı amaçlayan Yokohama’nın Advan Challenge organizasyonu için olumlu bir başlangıç oldu.

Yokohama Sponsorluğunda Autobacs Super GT Nasıl Sonuçlandı?

Yokohama lastikleri ile Takashi Kobayashi ve Syun Koide tarafından kullanılan Upgarage Nsx GT3 yarışa 18. sırada başladı. Kuru bir pistte yarışan Koide, yarışın ilk yarısında yağmur yağmaya başladığında ıslak lastiklere geçmek için pit stop yaptıktan sonra kademeli olarak yükselişe geçti. Yağmur azalıp pist yüzeyi kuruyunca, UPGARAGE NSX GT3 ikinci bir pit stop yaptı ve artık nemli olan pistte kullanılmak üzere hızla kaygan lastiklere geçti. Kobayashi sürüş görevlerini devraldı ve UPGARAGE NSX GT3’ü liderliğe taşıdı. Üçüncü bir pit stop yapmak zorunda kalmasına rağmen, şiddetli yağmur üçüncü bir kırmızı bayrağa neden olana ve yarışı sona erdirene kadar liderliğini korudu. Bu Team Upgarage beş yıl sonraki ilk galibiyeti oldu.

Advan Lastik Serisiyle Yokohama Yüz Güldürüyor

Yokohama Lastikleri ile donatılmış bir başka araç olan Kimiya Sato ve Atsushi Miyake’nin kullandığı HACHI-ICHI GR Supra GT yarışı üçüncü sırada tamamladı. Bu podyum finişi, Yokohama Advan deseni lastiklerin performansını ve şirketin yeni lastik teknolojileri geliştirmek için motor sporları etkinliklerine katılma konusundaki kararlılığını ortaya koydu.

YX2023 Stratejisi ile Yokohama Neleri Hedefliyor?

Japon lastik üreticisi Yokohama orta vadeli yönetim planı olan Yokohama Transformation 2023 (YX2023), yüksek katma değerli Yokohama lastiklerinin satışını en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Buna küresel amiral gemisi ADVAN markası, SUV ve kamyonetler için Yokohama Geolandar lastik markası ve çeşitli kış lastikleri dahildir. YX2023, yeni lastik teknolojilerinin geliştirilmesinde ve ADVAN ve Yokohama GEOLANDAR markalarının güçlendirilmesinde motor sporları faaliyetlerinin önemini de kabul etmektedir. Yokohama lastikleri için Japonya’da ve dünya çapında çok çeşitli motor sporları etkinliklerine katılımı, bu stratejiye olan bağlılığını yansıtmaktadır.