Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

BlogOto Lastik

Yokohama Lastikleri Nürburgring 24 Saat Yarışlarına Katılıyor

Yokohama Lastikleri Nürburgring 24 Saat Yarışlarına Katılıyor 1

Yokohama Lastikleri, 18-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleştirilecek olan Nürburgring 24 Saat Yarışıları katılımını duyurdu. Yarış, dünyanın en zorlu pistlerinden biri olarak biliniyor ve önde gelen lastik üreticilerinin güçlü rekabetini sırtladı. Yokohama lastikleri uzun yıllardır yarışa katılıyor ve üç kez genel şampiyonluğu kazandı. Bu yıl Yokohama Advan yarış lastikleri Walkenhorst Motorsport tarafından yarışa katılan iki BMW M4 GT3 aracında takılı olacak. İki aracın sürücüleri arasında Christian Krognes, Jakub Giermaziak, Andy Soucek, Jake Dennis, Thomas Neubauer, Jesse Krohn ve Jens Klingmann yer alacak.. Yokohama ayrıca Advan serisi yarış lastiklerini Nürburgring Dayanıklılık Serisine (NLS) katılan takımlara da tedarik edecek.

Yokohama Lastikleri Islak ve Kuru Pistte Hangi Çözümleri Sunuyor?

Yokohama lastikleri 45. yılında Advan lastikleri için satışını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan Advan Challenge kapsamında şirket, Nürburgring 24 Saat Yarışı’nda genel şampiyonluğu kazanmayı hedefleyen Advan renklerine sahip iki araca yarış lastiklerini tedarik edecek. Yokohama araçlara kuru koşullar için Advan A005 lastikleri ve ıslak koşullar için Yokohama Advan A006 lastikleri tedarik edecek. Renkli iki otomobilden biri, NLS ikinci tur yarışında ilk kez boy gösterdiğinde galibiyet aldı. Advan markası ise Yokohama’nın küresel amiral gemisi markası ve şirket üç yıllık (2021-2023) orta vadeli yönetim planı olan Yokohama Transformation 2023 (YX2023) kapsamında yüksek katma değerli Yokohama lastikleri için satış oranlarını en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Yokohama Lastikleri YX2023 Kapsamında Neye Odaklanıyor?

Yokohama Lastikleri YX2023 orta vadeli yönetim planı, küresel amiral gemisi Yokohama Advan markası, SUV ve kamyonet lastikleri Geolandar markası ve çeşitli kış lastikleri dahil olmak üzere yüksek katma değerli Yokohama lastiklerinin satış oranlarını en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Şirket ayrıca Advan ve Geolandar markalarını daha da güçlendirecek yeni lastik teknolojileri geliştirmek için motor sporları faaliyetlerine odaklanmaktadır. Yokohama Lastikleri, Japonya’da ve dünya çapında en üst kategoriden halk etkinliklerine kadar çok çeşitli motor sporları etkinliklerine katılıyor. Nürburgring 24 Saat Yarışı’na katılım, şirketin Yokohama Advan lastik deseni için mükemmel performansını gösterme ve marka gücünü güçlendirme çabası için çok önemlidir.