Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

BlogOto Lastik

Motor Sporları Lastikleri Yokohama Tarafından Çevreci Yaklaşımla Üretiliyor

Motor Sporları Lastikleri Yokohama Tarafından Çevreci Yaklaşımla Üretiliyor 1

Yokohama lastikleri, Japonya’daki Mishima Fabrikası aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki en üst kategori olan motor sporları yarışları için lastik üretiyor. Son girişimi olarak, Mishima Fabrikası’nda yenilenebilir enerjili elektriğe geçiş yaparak, Yokohama’nın karbon nötrlüğü hedefine ulaşmayı ve sürdürülebilir bir motor sporları endüstrisi geliştirmeyi hedefliyor. Yokohama, 2050 yılına kadar net sıfır CO2 emisyonuna ulaşma hedefine varabilmek için üretim tesislerinde karbon nötrlüğünü, yenilenebilir enerjinin kendi kendine üretilmesini ve tedarik edilmesini, enerji tasarrufu faaliyetlerini ve ağaç dikme gibi biyolojik çeşitliliği koruma faaliyetleri yoluyla doğaya pozitif bir yaklaşımı teşvik ediyor. Ayrıca Yokohama, 2050 yılına kadar %100 sürdürülebilir malzeme kullanımını hedefleyen döngüsel ekonomiye geçiş çabalarını da sürdürüyor

Yokohama İçin Japonya Super Formula Şampiyonası Hedefleri Nedir?

Yokohama lastikleri, motor sporları faaliyetlerinde de sürdürülebilirlik hedefleri konusunda hızlı aksiyon alıyor. Örneğin, Japonya Super Formula Şampiyonası yarışlarında kullanılan lastiklerinin %33 oranında sürdürülebilir malzeme içermesi sağlanıyor. Ayrıca yaz lastiği ve sezona özel dört mevsim lastiği gibi gruplarda artık yenilenebilir enerji elektriği ile çalışan ürünlerin tamamı Mishima Fabrikasında üretiliyor. Nisan ayındaki serinin açılış yarışından itibaren kuru zemin koşullarında kullanılmak üzere lastik tedarik edilmiş ve 2023 Temmuz ayından itibaren ıslak koşullar için de lastik tedarik etme planları bulunuyor. Yokohama, motor sporları lastikleri için sürdürülebilirlik malzeme oranını artırmak için çabalarına devam ediyor.

Japon Lastik Üreticisi Yokohama Çevreci Sertifikaya Sahip mi?

Japon Lastik Üreticisi Yokohama, FIT (Fosil Olmayan Yakıt Sertifikaları) sistemine tabi olan fosil olmayan yenilenebilir kaynaklardan üretilen enerjinin çevresel değerini gösteren sertifikalara sahiptir. Bu sertifikalar, RE100 gibi küresel kuruluşlara yenilenebilir enerji kullanımını ilerletme konusunda gelişimlerini bildirmek için kullanılmaktadır. Yokohama lastikleri, motor sporları faaliyetleri aracılığıyla da karbon nötrlüğü ve döngüsel ekonomiye ulaşma hedeflerini desteklemektedir.