Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

%70 Oranında Sürdürülebilir Goodyear Lastik Üretildi

%70 Oranında Sürdürülebilir Goodyear Lastik Üretildi 1

Goodyear, 2030 yılına kadar %100 sürdürülebilir lastik üretimi hedefinde önemli bir ilerleme kaydetti. Premium lastik üreticisi, sektör lideri yeniliklerle %70 oranında sürdürülebilir materyale sahip lastikler geliştiriyor.

Goodyear’ın Kıdemli başkan yardımcısı, küresel operasyonlar ve baş teknoloji sorumlusu Chris Helsel: “2020’de 10 yıl içinde %100 sürdürülebilir malzemelerden yapılmış bir lastik yaratmak gibi iddialı bir hedef belirledik. Bilim insanlarımız ve mühendislerimiz bu hedefe doğru büyük ilerleme kaydetti. Bu, lastiklerimizde sürdürülebilir malzeme kullanımını artırmaya olan bağlılığımızı gösteren heyecan verici bir başarıdır.”

Goodyear Lastik Hangi Malzemelerden Üretiliyor?

%70 sürdürülebilir malzemeler ile geliştirilen Goodyear lastik, dokuz farklı lastik bileşiğinde 13 özellikli bileşen içeriyor. Şirket performans göstergeleri, güçlü bir genel lastik performansı sağlamak için bileşik özelliklerini gösteriyor.

Lastikte Karbon Siyahı Ne İşe Yarar?

Goodyear lastik bileşiklerinde kullanılan karbon siyahı, lastik ömrünü arttırmakta; bileşiği güçlendirmektedir. Premium lastik üreticisinin geliştirdiği yeni ürün, üç farklı karbon siyahı içeriğine sahiptir. İlk değerlendirmeler, mevcut karbon siyahı üretim yöntemlerine kıyasla karbon emisyonlarını azaltmaktadır.
Lastikte Silika Nedir?

Silika, son yıllarda lastik bileşiklerinde oldukça sık kullanılmaya başlanmış bileşeneler içerisinde yer almaktadır. Bu içerik, daha fazla yol tutuşu sağlarken yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Yeni %70 sürdürülebilir Goodyear lastik, pirinç kabuğu külünden üretilen benzersiz bir silika çeşidi içermektedir. Premium lastik üreticisi, bu atıktan oldukça yüksek kaliteli silika elde etmektedir.

Goodyear Lastik Üretiminden Neden Soya Yağı Kullanıyor?

Önemli Goodyear yeniliklerinden biri de lastik bileşiğinde soya yağı kullanımı. Bu, lastiklerin değişen hava sıcaklıklarında esnek kalmasına yardımcı oluyor. Soya yağı, Goodyear’ın petrol bazlı ürünler kullanımını azaltan biyolojik bazlı bir kaynak. Gıda/hayvan yemi uygulamalarında soya proteininin yaklaşık %100’ü kullanılırken, önemli bir yağ fazlası artıyor. Bu malzeme, endüstriyel uygulamalarda kullanıma hazır hale geliyor.

Goodyear Lastik Kordları Plastik Şişelerden Geri Dönüştürülüyor

Polyester, plastik şişelerden ve diğer plastik atıklardan, kendi temel kimyasallarına geri dönüştürülüyor. Böylece Goodyear lastik kordları için uygun teknik sınıf polyester sağlanıyor. Premium lastik üreticisi, %70 sürdürülebiliği lastiği, şimdilik sadece tanıtım amaçlı olarak üretti.