Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Goodyear Öneriyor: Kışın Elektrikli Araç Menzili Nasıl Uzatılır?

Goodyear Öneriyor: Kışın Elektrikli Araç Menzili Nasıl Uzatılır? 1

Elektrikli araçlar, neredeyse tamamen sessiz aktarma organları sayesinde rahatlatıcı bir sürüş ve daha fazla konfor vaat ediyor. Bununla birlikte; çoğu elektrikli otomobil bataryası, insanlarla benzer sıcaklıklarda en verimli şekilde çalışıyor. Bu nedenle tıpkı insanlar gibi aşırı soğuk veya sıcak havalarda ellerinden gelenin en iyisini yapamıyorlar. Soğuk hava koşulları, elektrikli araçların pilini tüketerek size daha az menzil sunuyor. Goodyear “menzil kaygısı”nın hızla geçmişte kalmaya başladığını söylese de soğuk hava koşullarının yine de etkili olduğunu belirtiyor. Premium lastik üreticisi, kış aylarında menzili arttırmak için tavsiyeler sunuyor.

Goodyear Lastikler Önde Gelen Elektrikli Araçlar için Sunuluyor

Goodyear UltraGrip Performance+ kış lastikleri birçok elektrikli araca uygun. Goodyear kış lastiği Volkswagen ID.3 gibi popüler EV’lerde standart ekipman olarak bulunuyor. Audi, Porsche ve Tesla gibi diğer önde gelen elektrikli araç üreticileri de bu araçların gerektirdiği performansı sağlayan ürünler geliştirmeye bağlılığına güvenerek Goodyear lastikleri tercih ediyor. Premium lastik markası, en büyük hibrit ve elektrikli otomobil üreticileri için orijinal ekipman tedarik ediyor. Goodyear’ın Avrupa’daki orijinal ekipman lastiklerinin yarısı, elektrikli araçlar için geliştiriliyor.

Elektrikli Araç Şarj Seviyesi %20’nin Altında Olmamalı

Soğuk hava koşullarında elektrikli araç pillerinin şarj olması daha uzun sürüyor. Goodyear, bu nedenle pil seviyesinin minimum %20’de tutulmasını tavsiye ediyor. Premium lastik üreticisi, daha sert ve daha soğuk havalarda, ilk araba ısıtma işlemi sırasında aracın hareket etmesi için mevcut şarjın bir kısmının kullanıldığını belirtiyor. Bu nedenle elektikli otomobil, kış aylarında gece boyunca şarj edilmeli. Eğer imkân varsa; elektrikli araçlar, park hâlindeyken garajda durmalı.

Elektrikli Otomobiller Kışın Nasıl Kullanılmalı?

Bazı sürücüler için elektrikli araç kullanmanın en çekici yönlerinden biri ani hızlanmadır. Bununla birlikte; hızlı başlatmalar pil şarj seviyelerini olumsuz etkiler. Bu nedenle enerjiyi ve menzili korumak için yavaş hareket etmek en iyisidir. Bu, yol yüzeylerinin kaygan olduğu soğuk kış koşullarında çok daha önemlidir. İhtiyatlı sürüş, daha güvende olacağınız anlamına gelir. Bununla birlikte; Goodyear UltraGrip Performance+ lastikler, düşük sıcaklıklarda daha iyi kauçuk esnekliği sağlayan bileşiğe sahiptir. Goodyear Winter Grip Teknolojisi, karlı zeminlere daha iyi tutunmayı sağlamaktadır. Elektrikli otomobil modellerinin yüksek gücü ve torku, ivme alırken çok hızlı olabilecekleri anlamına gelir. Fakat Goodyear UltraGrip Performance+ lastiklerin yüksek yol tutuşu ve mükemmel manevra kabiliyeti, bu gücü dengelemeye yardımcı olmaktadır.

Lastik Basıncı Neden Önemli?

Goodyear UltraGrip Performance+, bileşiğindeki yeni reçine sayesinde çekiş gücünü ve frenleme sırasında yol tutuşunu güçlendiren Traction Protect teknolojisine sahiptir. Bununla birlikte; premium lastik üreticisi, sıcaklıklar düşerken basıncın korunmasını sağlamaktadır. Soğuk havalarda lastik basıncı hızlı bir şekilde düşebilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak kontrol edilmeli ve otomobil üreticisinin tavsiyesine göre ayarlanmalıdır. Doğru basınçta kullanılan lastikler, yuvarlanma direncini azaltarak elektrikli araçlar için menzili arttırır. Aynı zamanda en iyi çekiş gücünü sağlar. Doğru lastik basıncı, sürüş güvenliği için hayati öneme sahiptir.

Goodyear Teknolojileri ile Elektrikli Araç Menzili Artıyor

Mileage Plus Teknolojisi gibi yenilikler, Goodyear UltraGrip 9+ ve UltraGrip Performance+ SUV kış lastiklerinin daha soğuk mevsimlerde daha uzun süre performans göstermesini sağlıyor. En yeni Goodyear UltraGrip Performance+, düşük yuvarlanma direnciyle de dikkat çekiyor ve enerji tasarrufuna yardımcı oluyor. Goodyear kış lastiği, en son Auto Express lastik testi kapsamında yuvarlanma direnci için etkileyici bir puan (%99.6) elde etti.
Goodyear EMEA Tüketici Lastikleri Bölge Teknoloji Direktörü Laurent Colantonio: “Yeni model olsun veya olmasın ödüllü Goodyear UltraGrip ailesi her tür elektrikli otomobil için hizmet sunar. Artırılmış çekiş gücü, daha iyi fren performansı ve mükemmel kilometre performansı sunmanın yanı sıra, daha düşük enerji tüketimi için düşük yuvarlanma direnci, zorlu kış koşullarında sürücülere daha fazla elektrikli otomobil menzili sağlıyor.”