Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Michael 50 Sergisi Ferrari Müzesinde Sergileniyor

Michael 50 Sergisi Ferrari Müzesinde Sergileniyor 1

Efsane Ferrari pilotlarından Michael Schumacher’in 50’nci yaş günü için Ferrari Müzesi’nde açılan “Michael 50” sergisi, Ferrari kulüpleri temsilcilerinin ve Ferrari hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sergi; 11 yıl yarıştığı Scuderia Ferrari Takımı ile 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyeti kazanan Schumacher’in kariyer hikâyesini odağına alıyor.

Ferrari’nin yediden yetmişe bütün Ferrari severlerin hayranlığını kazanan rekortmen pilot Michael Schumacher’in, 50’nci yaşı için hazırladığı “Michael 50” sergisi, Maranello’da bulunan Ferrari Müzesi’nde ziyarete açıldı. Dünyanın farklı noktalarından Scuderia Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranları, Schumacher’in yeni yaşı ile birlikte Ocak’ta kapılarını açan “Michael 50” sergisine akın etti. Sergi kapsamında; 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum birinciliği kazanan rekortmenin, 11 yıl boyunca Scuderia Ferrari Takımı’nda sürdürdüğü kariyeri odağa alınıyor.

Michael Schumacher’ın Kullandığı Ferrari Modelleri Sergileniyor

Serginin bulunduğu Zafer Salonu’nda, Schumacher’in Scuderia ile birlikte geçen on bir yıl boyunca kullandığı en önemli Ferrari modellerinden bazıları sergileniyor. Schumacher’in “Şahlanan At” ile katıldığı ve ilk sezonda üç GP kazandığı 1996 yılına ait F310, 1999 yılında ‘constructor’ (usta) unvanını kazanıp Formula 1’in en eski takımına benzersiz bir galibiyet getiren F399 modelleri bunlardan bazıları.

Efsanevi Ferrari Alba Rossa Ziyaretçilerini Bekliyor

Michael’in Jody Scheckter’den 21 yıl sonra, 2000 senesinde Suzuka’da Ferrari’ye ilk kez dünya şampiyonluğunu getirdiği F1-2000, başka bir deyişle efsanevi “Alba Rossa” da sergide ziyaretçilerini bekliyor. Ayrıca Schumacher’in Çin GP’de Ferrari ile 72’nci ve son galibiyetini almış olduğu F2002, F2004 ve 2006 yılının 248 F1’i de sergi katılımcılarına sunuluyor.

Schumache Ferrari Araçların Geliştirilmesine Katkı Sağladı

Ayrıca serginin aracılığı ile Schumacher hayranları, efsanevi ismin az bilinen bir yönü ile de tanışma fırsatı yakalıyor. Efsanevi rekortmen Formula 1’den ayrıldıktan sonra Ferrari’de kalarak Scuderia’ya destek olmanın yanında 2007’de 430 Scuderia ve 2008’de Ferrari California gibi çeşitli yol araçlarının geliştirilmesine de katkı sağladı. Sergi, Maranello Müzesi’nde hali hazırda ziyarete açık olan “Driven by Enzo (Enzo Direksiyonda)” ve “Passion and Legend (Tutku ve Efsane)” ile birlikte devam edecek.