Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

2021 ADAC Yaz Lastiği Testi 1.si: Falken Azenis FK510

2021 ADAC Yaz Lastiği Testi 1.si: Falken Azenis FK510 1

Falken Azenis FK510 yaz lastiği, daha önce TCS (Touring Club Switzerland) ve ÖAMTC testlerindeki başarısı ile öne çıkmıştı. Ünlü otomotiv kuruluşları, yüksek performanslı Falken yaz lastiği için “Kesinlikle Tavsiye Edilir” değerlendirmesinde bulunmuştu. Lastik, şimdi ise 2021 ADAC Yaz Lastiği Testi şampiyonu oldu.

Falken Azenis FK510 En Yüksek Puanları Elde Etti

2021 ADAC Yaz Lastiği Testi, 225 / 50R17 ebadındaki lastikler ile gerçekleştirildi. Falken Azenis FK510, prestijli kuruluş tarafından “İyi” olarak derecelendirildi. Bu, markanın bir ADAC lastik testi kapsamında ikinci galibiyeti oldu. Falken yaz lastiği, ADAC uzmanlarını ıslak ve kuru zemindeki performansı ile etkilemeyi başardı. Her iki kategoride de en yüksek puanları elde etti.

Falken Azenis FK510 Islak Zemin Performansı

Falken Azenis FK510, ıslak zemin kategorisinde çeşitli testlere tabi tutuldu. Frenleme, dönüşlerde ve düz yolda suda kızaklama, yol tutuşu ve dönüşlerde yol tutuşu testleri gerçekleştirildi. Bu sonuçlar, ADAC Yaz lastiği testi için toplam puanın %40’ını oluşturdu. Falken yaz lastiği, ıslak zemin performansı kategorisinde 2.0 ile maksimum puana en yakın sonuç ile en iyi performansı sergiledi.

Falken Yaz Lastiği Tüm Testlerde Performansını Kanıtladı

2021 ADAC Yaz Lastiği Testi kapsamında kuru zeminlerde gerçekleştirilen testler, genel puanın %20’sine etki etti. Falken yaz lastiği, kuru zemin performansı ile de “İyi” olarak değerlendirildi. ADAC lastik testi uzmanları, bunun yanı sıra; aşınma özellikleri ile de en iyi değerlendirmeye sahip oldu. Aşınma toplam puanın %20’sini oluştururken; gürültü ve yakıt tüketimi gibi yan unsurlar, puana %10 oranında katkı sağladı. Falken yaz lastiği, tüm kategorilerde üstün performansını kanıtladı.

Falken Azenis FK510 Ebatları

Falken Lastikleri Avrupa GmbH ürün planlama / kurumsal planlama kıdemli müdürü Andreas Giese, bu ünlü testte son derece rekabetçi olan segmentte birinci olmaktan memnun olduğunu belirtti. Falken yaz lastiği, markanın premium lastik gereksinimlerini karşıladığını bir kez daha gösterdi. Falken Azenis FK510 ürün yelpazesi, lastiğin 2016’da piyasaya sunulmasından bu yana; sürekli genişliyor. Lastik, şu anda 17 ila 21 inç arası 80 ayrı ebatta satışa sunuluyor.