Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Bridgestone Ecopia Lastikler İlk Lidarlı Otomobil İçin Seçildi

Bridgestone Ecopia Lastikler İlk Lidarlı Otomobil İçin Seçildi 1

Xpeng P5 elektrikli sedan, doğa dostu Bridgestone Ecopia EP300 lastikler ile donatılacak. Çevre dostu lastikler, elektrikli otomobil modelinin menzilinin artmasında etkili olacak. Orijinal ekipman Bridgestone yaz lastikleri ile sunulacak Çin menşeili Xpeng P5, aynı zamanda dünyanın ilk lidarlı otomobili.

Bridgestone Ecopia Lastikler Tasarrufu Arttırıyor

Bridgestone Ecopia serisindeki diğer lastikler gibi EP300 de doğaya olan olumsuz etkiyi en aza indirmek için tasarlanmıştır. Lastiklerin yuvarlanma direncinin azalmış olması, elektrikli otomobil modellerinin menzilinin artması üzerinde önemli etkiye sahip. Bu seride yer alan Bridgestone yaz lastikleri, benzinli otomobiller ile kullanıldığında ise yakıt tüketiminin azalması üzerinde etkili oluyor. Bridgestone Ecopia EP300, Çin pazarına girdiğinden bu yana; alternatif enerji kaynakları ile çalışan çok sayıda araç için orijinal ekipman olarak tercih edildi. Bunlar arasında BMW i3 ve Roewe Ei5 de yer alıyor.

Bridgestone Ecopia Lastikler Güvenlik Sağlıyor

Premium lastik üreticisi Bridgestone Ecopia 300’ün yalnızca ekonomik açısından öne çıkmadığını belirtiyor. Bridgestone yaz lastiği, aynı zamanda; geniş kanalları, kavisli yatay olukları ve oval kenarlı blokları ile ıslak ve kuru zemin koşullarında optimum yol tutuşu sağlıyor. Aynı zamanda Bridgestone Ecopia ailesindeki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında EP300’ün gürültü seviyesi daha düşük. Bridgestone yaz lastikleri, P5 için 215/55 R17 ebadında sunuluyor. İlk lidarlı otomobil Xpeng P5 satışları, 2021’in dördüncü çeyreğinde başlayacak. Çin menşeili elektrikli otomobil fiyatları 25 ila 35 bin dolar arasında değişiyor.

Bridgestone Elektrikli Otomobil Üreticileriyle Ortaklık Kuruyor

Bridgestone Çin’in başkanı ve CEO’su Yasuhiro Morita: “Çin otomobil endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak, yeşil ve akıllı teknolojilere geçişi hızlandırmak için Xpeng Motors ile ortak olmaktan onur duyuyoruz. Çin pazarı bizim için kilit öneme sahip ve yerel üreticilere kaliteli ürün ve hizmetler sunmak için yeni çözümler keşfetmeye devam ediyoruz. Bridgestone, sürüşü daha güvenli daha çevre dostu hâle getirmek için yeni ortaklarla çalışmaya devam edecek.”