Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

2021’in En Büyük Lastik Markaları Tires & Accessories Tarafından Sıralandı

2021’in En Büyük Lastik Markaları Tires & Accessories Tarafından Sıralandı 1

Lastik markaları, Tires & Accessories tarafından 2021 için değerlendirdi. Michelin, küresel lastik endüstrisi içerisinde liderliğini sürdürürken birçok üretici, sıralamadaki yerini koruyamadı. Dünyanın en büyük lastik üreticileri için değerlendirmeler, Amerikan Tire Business ve İngiliz Tyres & Accessories tarafından gerçekleştiriliyor. Hesaplamalar farklı zamanlarda ve farklı para birimleriyle -sırasıyla dolar ve euro- yapıldığından sonuçlar farklılık gösterebiliyor.

Michelin Lastik Markaları İçerisinde İlk Sıraya Yerleşti

Lastik markaları için değerlendime sunan T&A’nın verilerine göre 2020 sonunda ilk sırayı Fransız lastik devi Michelin aldı. Marka, daha önce Tire Business lastik endüstrisi listesinde de bu şekilde listelenmişti. Michelin, böylece 13 yıldır sıralamada ilk sırada yer alan Japon lastik üreticisi Bridgestone’un önüne geçmiş oldu. Sıralamadaki tek değişiklik bu değil; Alman lastik üreticisi Continental’in 3. sıraya yerleşmesiyle Goodyear dördüncü sıraya geriledi ve “Üç Büyük” pozisyonu değişmiş oldu. Bununla birlikte Goodyear’ın Cooper Lastikleri’ni satın almasının sonucunda yakın zamanda bu pozisyonun tekrar sağlanması mümkün. Cooper, T&A’nın listesinde 14. sırada yer alıyor.

Uygun Fiyatlı Lastik Markaları Öne Çıktı

T&A, küresel salgın nedeniyle 2020’nin lastik endüstrisi için son derece zor geçtiğini belirtiyor. İlk 20’de yer alan lastik markaları içerisinden sadece sekizi yerini korudu. Örneğin; Pirelli altıncı sırayı Güney Koreli lastik üreticisi Hankook’a kaptırdı. Sıralamada daha iyi konum elde edenler arasında ise uygun fiyatlı lastik markaları olan Japonya’dan Toyo, Çin’den Linglong ve Sailun gibi şirketler yer aldı.

2021’in En Büyük Lastik Markaları

 1. Michelin
 2. Bridgestone
 3. Continental
 4. Goodyear
 5. Sumitomo Rubber Industries
 6. Hankook
 7. Pirelli
 8. Yokohama
 9. ZC Rubber
 10. Maxxis
 11. Toyo Lastikleri
 12. Linglong Lastikleri
 13. Giti
 14. Cooper
 15. Apollo Lastikleri
 16. Sailun Lastikleri
 17. MRF Lastikleri
 18. Kumho Lastikleri
 19. Nokian Lastikleri
 20. Nexen Lastikleri
 21. Huayi – DoubleCoin
 22. JK Lastik
 23. Triangle
 24. Titan
 25. CEAT
 26. Kenda
 27. Trelleborg
 28. Tyre Advance
 29. Prinx Chengshan
 30. AEOLUS
 31. BKT
 32. Doublestar
 33. Brisa
 34. Nankang