Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Oto Lastik

Auto Bild Allrad 2021 Yaz Lastiği Testi – SUV Segmenti

Islak Zemin SUV Lastiği Testi

Auto Bild Allrad 2021 Yaz Lastiği Testi kapsamında premium markalardan onların neredeyse yarı fiyatı ile satılan bütçe dostu on adet SUV lastiği test edildi. Lastik testi uzmanları, ürünlerin performansını genel olarak yeterli buldu. SUV lastiği testi kapsamında performansı incelenen on üründen altısı “İyi” veya “Örnek Niteliğinde” olarak değerlendirildi. SUV lastikleri; ıslak ve kuru zemin performansınan yuvarlanma direncine pek çok farklı kategoride değerlendirildi.

2021 Yaz Lastiği Testi için 215 / 60 R17 Lastikler Kullanıldı

Prestijli otomotiv dergisinin Auto Bild Allrad 2021 Yaz Lastiği Testi ‘nde 10 adet 215 / 60 R17 SUV lastiği test edildi. SUV yaz lastiği testi için İngiltere ve ABD’de SUV lastikleri arasında en popüler olan bu ebat tercih edildi. Lastik testi uzmanları, ıslak ve kuru asfaltın yanında çeşitli offroad koşullarında da ürünlerin performansını inceledi. SUV lastiği testi kapsamında aynı zamanda lastiklerin yuvarlanma direnci, gürültü seviyesi ve sürüş konforu da değerlendirildi.

Auto Bild Allrad 2021 Yaz Lastiği Testi Sonuçları

“Örnek Niteliğindeki” En İyi SUV Lastikleri

1-Goodyear EfficientGrip 2 SUV – Test Galibi

Güçlü Yönleri: Tüm zemin koşullarında mükemmel sürüş özellikleri, kuru zeminde sportif-dinamik manevra kabiliyeti, direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki, ıslak ve kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri, düşük yuvarlanma direnci.

2-Michelin Primacy 4

Güçlü Yönleri: Islak ve kuru zeminlerde çok iyi performans, suda kızaklamaya karşı yüksek güvenlik, ıslak ve kuru zeminde yüksek manevra kabiliyeti, direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki, kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri.

Zayıf Yönleri: Yüksek fiyat ve kumlu zeminlerde ortalama çekiş gücü. ( Michelin Primacy 4, otoyolda kuru ve ıslak zeminlerde kullanım için geliştirilmiştir.)

3-Bridgestone Turanza T005

Güçlü Yönler: Islak ve kuru asfaltta; aynı zamanda offroad koşullarında hızlı ve doğru direksiyon tepkisi ve dinamik manevra kabiliyeti.

Kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri

Düşük yuvarlanma direnci

Zayıf Yönler:

Çim üzerinde ortalama çekiş gücü ( Bridgestone Turanza T005, otoyol koşullarında kuru ve ıslak zeminlerde kullanım için geliştirilmiştir.)

Görece yüksek fiyat

“İyi” SUV Lastikleri

4-Continental PremiumContact 6

Güçlü Yönler: Tüm zemin koşullarında üst düzey yol tutuşu, direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki, ıslak ve kuru asfaltta kısa fren mesafeleri sunan dengeli performansa sahip premium yaz lastiği.

Zayıf Yönler: 

Çim ve çakıl üzerinde ortalama çekiş gücü ( Continental PremiumContact 6, otoyol koşullarında kuru ve ıslak zeminlerde kullanım için sunulmaktadır.)

5-Nokian Wetproof SUV

Güçlü Yönler: Suda kızaklamaya karşı iyi güvenlik seviyesi, çim ve çakıllı zeminde yüksek çekiş gücü, ıslak ve kuru asfaltta kısa fren mesafeleri.

Zayıf yönler: Yüksek yuvarlanma direnci, hafif gecikmeli direksiyon tepkisi.

6-Falken Ziex ZE310 Ecorun

Güçlü Yönler: İyi dengelenmiş performans potansiyeli, iyi suda kızaklama direnci, ıslak zeminde dengeli ve güvenli yol tutuşu, kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri.

Zayıf Yönler: Çakıl ve çamurda ortalama çekiş gücü ( Falken Ziex ZE310 Ecorun, asfalt koşulları için geliştirilmiştir.

Yüksek yuvarlanma direnci.

“Tatmin Edici” Performansa Sahip SUV Lastikleri

7-Maxxis Premitra 5 HP5

Güçlü Yönler: Suda kızaklamaya karşı en iyi performans, kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri, konfor uygun fiyat.

Zayıf Yönler: 

Islak zeminde kötü viraj performansı, gecikmeli direksiyon tepkisi ve çok uzun fren mesafeleri.

8-BFGoodrich Advantage SUV

Güçlü Yönleri: Çakıl ve çamurda yüksek çekiş gücü, iyi konfor, düşük yuvarlanma direnci.

Zayıf Yönler: Kumda sınırlı çekiş gücü, ıslak ve kuru zeminde yetersiz direksiyon hakimiyeti, ıslak zeminde çok uzun fren mesafeleri

9-Toyo Proxes Comfort

Güçlü Yönler: Çakıl ve kumda yüksek çekiş gücü, güvenli suda kızaklama özellikleri, yüksek konfor.

Zayıf yönler: Arazi koşulları için sınırlı performans, gecikmeli direksiyon tepkisi, ıslak zeminlerde kötü viraj performansı ve çok uzun fren mesafeleri

Tavsiye Edilmeyen SUV Lastikleri

10-Imperial EcoSport SUV

Güçlü Yönler: Güvenli suda kızaklama özellikleri, uygun fiyat.

Zayıf yönler: Islak koşullarda önemli zayıflıklar, dengesiz manevra kabiliyeti, belirsiz direksiyon tepkisi, ıslak ve kuru zeminde çok uzun fren mesafeleri