Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Oto Lastik

Dunlop SP StreetResponse

Dunlop SP StreetResponse 1

Dunlop SP StreetResponse lastik

Dunlop SP StreetResponse yaz lastikleri, Dunlop tarafından orta sınıf sedan ve kompakt şehir otomobilleri için geliştirilmiştir. Firmanın alanında uzman mühendislerinin yoğun çalışmaları ile geliştirilmiş lastikler, ıslak ve kuru zeminlerde benzersiz kullanım becerisi sunmakla kalmaz, şehir trafiğinin yoğun olduğu koşullarda kısa mesafede dahi frenleme ve viraj alma özellikleriyle sürücülerin tüm güvenlik ve konfor ihtiyaçlarına üst düzey çözüm sunar. Dunlop SP StreetResponse, yakıttan önemli ölçüde tasarruf yaparak otomobillerin yaz performansını ileri seviyeye taşır.

Lastiğin sırt yüzeyinde bulunan merkez bloklar, dengeli sürüş ve duyarlılık özelliklerini korur. Lastik oluklarının asimetrik yerleşimi de her türlü yol şartlarında aracın çekiş gücünü artırır ve böylece viraj dönüşlerinde performansını korur. Geniş çevresel oluklar ve yanal kanallar sayesinde suyun tahliye işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu özelliği ile zemin temas alanı da üst seviyeye çıkar ve suda kızaklamaya karşı benzeri görülmemiş bir rezistans sağlar. Böylece yoğun yağışlı hava koşullarında dahi kayma riski en aza indirgenir. Dunlop SP StreetResponse lastiklerinin kauçuk bileşeni yuvarlanma direncinin düşürülmesini sağlar, yakıttan önemli derecede tasarruf imkanı elde edilir ve ıslak zeminlerde yol tutuş performansı muhafaza edilir. Lastik sırtı ile jantlar arasında bulunan bağlantı sayesinde direksiyon hakimiyeti artari direksiyon kontrol becerisi sağlanır ve böylece araç sürücüleri konforlu bir sürüşün keyfini çıkartır.

Dunlup’un alanında uzman mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilmiş “Touch Technology” ise yaz aylarının genel kuru yol koşullarında araç kullanımında ekstra konfor elde edilmesi için tasarlanmıştır. On farklı yarıçap bulunan Dunlop SP StreetResponse, zemin basıncında uygun balansın elde edilmesini sağlayan bu özelliğini MRT olarak kısaltılan Çoklu Yarıçap Lastik Sırtı teknolojisine borçludur. Böylece otomobillerin emniyet ve denge becerisi önemli ölçüde artmaktadır. Jointless Belt adı verilen teknoloji sayesinde lastiğin deforme olmasına neden olan yüksek hızlarda dahi lastik formunun korunması sağlanır ve tüm lastiklerin dengeli kullanımı sağlanır.

Dünya çapında kendini kanıtlamış bağımsız birçok test kurumlarının uyguladığı yaz lastiği testlerinde teknolojisini kanıtlayan Dunlop SP StreetResponse yaz lastikleri orta sınıf sedan ve kompakt şehir otomobillerinin beğenisini kazanmıştır.