Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

2020’nin Son Haftasından Lastik Sektörü Haberleri

2020’nin Son Haftasından Lastik Sektörü Haberleri 1

2020’nin son haftasında Bridgestone ve Pirelli yeni lastiklerin piyasaya sürüleceğini duyurdu. Goodyear lastikleri, Interlagos’ta tur rekorunun kırılmasına yardımcı oldu. Apollo Lastikleri, Hindistan’da internet satışlarında uzmanlaşmaya başladı. Brezilya’da hevea kauçuk ağacı tarlalarını izlemek için yapay zeka ve insansız hava araçları kullanıldı. Planların aksine, Tokyo Motor Show’un sanal bir formatta gerçekleştirileceği belirtildi. Bunun yanı sıra Nissan Note araçların Dunlop lastikleri ile donatılacağı açıklandı.

2021’de Piyasaya Sunulacak Yeni Lastikler

Pirelli Powergy yaz lastiği, 2021’de orta boy CUV ve SUV sınıfı otomobillern yanı sıra büyük boy sedanlar için de uygun olan ebatlarda sunulacak. Yeni lastiklerin %70’i ıslak zemin performansı kategorisinde “A” sınıfı etiket değerine sahip. Geri kalan %30’u ise “B” etiket değeri ile sunuluyor. Bunun yanı sıra bu Pirelli Powergy lastiklerin hepsinin yakıt tüketimi değeri “B”.

Bununla birlikte düşük yuvarlanma direncine ve yüksek kilometre ömrüne sahip yeni Bridgestone Duravis R207 kamyonet lastikleri, 1 Mart’ta Japon pazarına girecek. Popüler Bridgestone Duravis R205 deseninin yerini alacak yeni lastikler, aynı R025 gibi düzensiz aşınmaya karşı yüksek dayanıklılık sağlıyor. Aynı zamanda %25 daha iyi kilometre performansı sunuyor. Lastiklerin ıslak zemin performansının ise aynı seviyede kaldığı belirtildi.

Lastik Rekorları

Güney Afrika, São Paulo’daki Interlagos pistinde,orijinal ekipman Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV lastikleri ile donatılmış tamamen elektrikli Jaguar I-Pace, kendi segmentinde resmi olmayan bir tur rekoru kırdı. I-Pace, 129.209 km / s ortalama hızda 4.309 kilometrelik yarış pistini 2 dakikada tamamladı.

Yeni Orijinal Ekipman Lastikleri

Üçüncü nesil Nissan Note araçlarda Sumitomo Rubber tarafından üretilen 185/65 R15 ebadındaki Dunlop Enasave EC300 + yaz lastikleri kullanılacak. Dunlop yaz lastiği, özellikle yakıt verimliliği sağlayan özellikleri ile öne çıkıyor.

2021 Otomotiv Fuarları

Tyrexpo Asia serisinin bir parçası olarak Nisan 2022’nin sonunda, Tyrexpo Asia Bangkok özel fuarı gerçekleştirilecek. Tyrexpo Asia’nın ise 17-19 Kasım 2021’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. Fuar her zaman olduğu gibi Singapur’da kendine yer bulacak. 15-17 Ocak 2021 için planlanan, Tokyo Otomobil Fuarı ise başlangıçta planlandığı gibi canlı olarak değil sanal formatta gerçekleştirilecek. Etkinlik için bilet satın alanlara para iadesi yapılacak.