Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

BlogOto Lastik

Toyota Bz3 Paketine Yokohama Lastikleri Dahil Edildi

Toyota Bz3 Paketine Yokohama Lastikleri Dahil Edildi 1

Yokohama Lastikleri, bu yılın 2023 Şubat ayından bu yana yerel ve Japon otomobil şirketleri arasındaki ortak girişim olan FAW Toyota tarafından Çin sınırlarında üretilen yeni bZ3 elektrikli otomobil sedan için fabrika lastikleri tedarik ettiğini duyurdu. Yeni elektrikli otomobil BYD Toyota (Toyota ve BYD arasında bir ortak girişim) ve FAW Toyota tarafından geliştirildi.

Yeni Elektrikli Araç Toyota Bz3 Modeline Hangi Lastik Deseni Seçildi?

Yeni elektrikli araç Toyota bZ3 için Yokohama BluEarth-GT AE51 Grand Touring lastikleri seçildi ve konfor seviyelerini iyileştirmek için optimize edildi. Yokohama’ya göre bZ3, gürültüyü azaltan ve yol tutuşunu iyileştiren, sertliği artırılmış yeni bir malzeme kullanılarak üretilen lastiklerle tedarik ediliyor. Buna ek olarak, özel bir kauçuk bileşimi ısı oluşumunu ve yuvarlanma direncini azaltarak elektrikli otomobilin menzilini artırıyor ve lastik tasarımı sürüş konforunu iyileştirmek için rafine edildi.

Japon Lastik Üreticisi Yokohama Elektrikli Araç Bilgisini Geliştiriyor

Yokohama: ‘’Elektrikli araçlar için en son teknolojiye sahip lastik tedariğini genişletmenin yanı sıra, ürün yelpazesini daha da genişletmek ve otomotiv endüstrisinde dinamik bir değişim çağındadır. Tüm lastiklerin performansını iyileştirmek için satış sonrası pazarına yönelik lastikler geliştirmek üzere elektrikli araç üreticileriyle çalışarak edindiği bilgileri de kullanıyor” dedi.