Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Michelin Satışlarını %10 Oranında Arttırdı

Michelin Satışlarını %10 Oranında Arttırdı 1

Satışlarını %10 oranında arttıran Michelin Grubu, Tire Business’ın yıllık sıralamasında lastik üreticileri arasında birinci oldu. Böylece Bridgestone’un 11 yıldır koruduğu birinciliğini elinden almayı başardı. Michelin’in 2018 ortasında 1.45 milyar dolar ile arazi lastiği uzmanı Camso’yu ve 2019’un başlarında 545 milyon dolar ile Endonezyalı lastik üreticisi PT Multistrada Arah Sarana TBK’yı satın alması büyüme için itici güç sağladı.

Michelin’in Büyümesinde Döviz Kuru Etkili Oldu

Tire Business, Michelin’in 2019’da lastik üretimi ile ilgili gelirlerini 25 milyar dolar olarak hesapladı. Bu rakam, 24,3 milyar dolar ile 2. sırada yer alan Bridgestone’u geçmesini sağladı. Bridgestone, yıllık raporunda 2019 yılında hem tüketici hem de ticari lastik segmentlerinde tüm önemli bölgesel pazarlarda satışların düştüğünü ve özel lastikler alanındaki işlerin 2018 mali yılı ile aynı seviyede olduğunu belirtti. Michelin, yıllık raporunda artan satışlarını Camso ve Multistrada satın alımlarının yanı sıra uygun döviz kuru faktörlerine bağladı. Esasen markanın lastik hacmi azaldı.

Goodyear ve Continental Arasındaki Fark Daraldı

Goodyear, 13.7 milyar dolar ile sıralamada 3. sırada yer alan lastik markası olarak kaldı. Ancak Goodyear’ın satışlarının %4.7 oranında düşmesi ve Continental’in %1 oranında büyümesi ile iki marka arasındaki fark art arda ikinci yılda da daraldı. Sıralamada yer alan diğer dört lastik markası da değişmedi: Sumitomo Kauçuk Endüstrisi, 5. sırada yer alarak; 6. sıradaki Pirelli, Hankook ve Yokohama’nın önüne geçti.