Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Michelin’in Yeni Nakliyat Stratejisi

Michelin’in Yeni Nakliyat Stratejisi 1

Fransız lastik devi Michelin, çevre dostu politikaları ile ön plana çıkıyor. 12 Aralık’ta yaptığı açıklamada sürdürülebilirlik için belirlediği hedefleri açıklayan şirket, 2050 yılına kadar CO2 emisyonunu sıfırlamayı hedefliyor. Lastiğin enerji tüketiminin azaltılması, daha uzun lastik ömrü ve üretimde kömür tüketimini bitirmek Michelin’in yakın zamanlı hedefleri arasında yer alıyor. Üretimde sürdürülebilirliğe odaklı bir yaklaşım benimseyen lastik devi, halihazırda tesislerinin %85’inde yenilebilir kaynakları kullanıyor. Michelin; bunların yanı sıra nakliyat alanındaki yeni yaklaşımını da açıkladı. Taşımacılığın çevre üzerindeki etkisini minimuma indirmeyi hedefleyen Michelin, “daha az nakliyat, daha iyi nakliyat, daha farklı nakliyat” stratejini uygulamaya koyuyor.

Michelin Daha Az Nakliyat Yapacak

Ürün taşırken; çevreye mümkün olduğunca daha az zarar vermek ve enerji tüketimini minimuma indirmek Michelin’in temel hedefleri arasında yer alıyor. Michelin, bunu başarmak için; operasyonları boyunca “daha az nakliyat, daha iyi nakliyat, daha farklı nakliyat” stratejisini uyguladığını ve bunu şirket dışına genişletmeyi planladığını söyledi. Daha az nakliyat yapmak için Michelin, ürün satış alanını üretim alanına yaklaştırarak; kat edilen mesafeyi azaltıyor ve yolculuk sayısını sınırlıyor.  

Michelin Çevre Dostu Yolları Kullanıyor

Michelin’in “daha iyi nakliyat” taahhüdü, boş çalışmalardan kaçınarak; taşımayı giderek daha verimli hale getirmeyi içeriyor. Bunun bir parçası olarak; Polonya ile Almanya arasındaki bir tren artık kamyonların yerini alıyor ve bu sayede; haftada 42 ton CO2 engelleniyor. Buna ek olarak; şirket, Kanada ve ABD arasında; ürünlerin bir kısmını ulaştırmak için karayolu yerine deniz yolunu tercih ediyor. Michelin, “farklı nakliyat” hedefine uygun olarak;  Avrupa’da, teslimatlarını farklı nakliye teslimatlarıyla birleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Michelin Lastikleri: Son Güne Dek Yüksek Performans

Lastiklerin enerji tüketimini azaltmak için Michelin, ürünlerinin ömrünü daha da uzatmak için çalıştığını ve böylece “diş aşınma göstergeleri görünene kadar çok yüksek performans” sunduğunu söyledi. Michelin, yasal diş derinliği olan 1,6 mm’ye kadar lastik kullanmanın her yıl 400 milyon lastik tasarruf sağlayacağını ve 35 milyon ton CO2 salınımını önleyeceğini belirtti.