News

McLaren 620R için Pirelli Lastikleri Tercih Edildi

McLaren 620R için Pirelli Lastikleri Tercih Edildi 1

McLaren, yarış aracı olarak kullandığı GT4’ün günlük kullanıma uygun versiyonu olan 620R’yi tanıttı. McLaren 620R, otomobil meraklıları tarafından dört gözle bekleniyordu. Araç, McLaren 570S GT4’den motor gücü olarak farklılık gösterirken; tasarımlar arasındaki benzerlik dikkat çekiyor. Aracın orijinal ekipman lastikleri, tahmin edilebileceği üzere Pirelli markasına ait olacak.

Yalnızca 350 Adet 620R Üretilecek

Yalnızca 350 kişiye satılacak olan araç, aerodinamik tasarımı sayesinde; 250 km/s hızda ilerlerken yere 185 kg’lık ağırlık uyguluyor. Araç, serideki modeller arasında; 620Ps ve 620Nm tork değerleri sunarak öne çıkıyor. Bu kadar yüksek güce sahip olan bir otomobili durdurabilmek için ise karbon seramik frenler kullanılıyor. Aracın şık dizaynı, yere yakın olarak tasarlanan süspansiyon, paslanmaz çelik uclu egzoz vb. ayrıntılar ile tamamlanıyor.  

Pirelli Farklı Lastik Seçenekleri Sunuyor

Araçta orijinal ekipman olarak Pirelli P Zero Trofeo R lastikleri kullanılıyor ancak araç sahipleri için başka bir opsiyon daha sunuluyor. En yüksek performans için; 620R sahipleri, standart Pirelli P Zero R semi-slick lastiklerini, motorsporlarına özel full-slick lastiklerle değiştirebiliyor. Pist kullanımı için özel olarak sunulan bu lastikler, yolda yasal olarak kullanıma uygun olan lastiklere oranla %8 daha geniş temas yüzeyi sunuyor. McLaren, ilk kez 19 inç ön / 20 inç arka jantlarla donatılmış bir otomobilin; ek mekanik ayarlamalara ihtiyaç duymadan slick lastik kullanabildiğini söylüyor.