Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Hankook Fütüristik Tasarımlarını Sergiledi

Hankook Fütüristik Tasarımlarını Sergiledi 1

Hankook, “Tasarım Yeniliği” programı dâhilinde 2012’den bu yana sürüş alanında yenilikçi fütüristik konseptler ortaya çıkarıyor. Güney Koreli lastik üreticisi bunun için en iyi tasarım üniversitelerinden biri olan Cincinati Üniversitesi ile birlikte çalışıyor. 2020 konsepti ortaya çıkarılırken üniversitenin Endüstriyel Tasarım bölümünün öğrencileri ve profesörleri, kent ve mobilite alanındaki dönüşüme odaklandı. Hedef, yalnızca mobilitenin ilerletilmesi değildi; bunun çevre dostu olmasına ve yapay zeka gibi ileri teknolojilerin entegre edilmesine önem verildi.

Lastik Desen Tasarımları Yol Koşullarına Bağlı Olarak Değişebilecek

2020 konsepti, “Hankook Platform System (HPS)-Cell” isimli iki cihaz üzerine kuruluyor. Elektrikli araç HPS-Cell, Hankook Elektrikli Mobilite Teknolojisi’ni (H.E.M.) kullanıyor. HPS-Cell, hava basıncı olmayan özel türdeki lastikler ile donatılıyor. Anlık olarak yol koşullarını ve lastik desenini izleyebilen bir sistem yardımıyla yoldaki tehlikelere karşı sürücüleri uyarabiliyor. Sistem, aynı zamanda yol koşullarına bağlı olarak lastiklerin desenini değiştiriyor. Hankook, HPS-Cell platformu fikrini uygulayabilmek için bir konsept ve prototip oluşturdu. Güney Koreli üretici, 2040’ta bu gibi sistemlerden yararlanılabileceğini söylüyor.

Hankook İlk Adımın Yaratıcılık Olduğunu Düşünüyor

Hankook Brand Lab’in başkan yardımcısı Jimmy Kwon, firmanın sonraki nesiller için yeni dizayn konseptleri sunmayı hedeflediğini söylüyor. Bunun için son teknoloji yeniliklerinden yararlanan Hankook, yaratıcılığın ilk adımın atılması için büyük öneme sahip olduğunu belirtiyor. Jimmy Kwon, Hankook’un “geleceğe yönelik mobilite” fikirlerine verdiği önemi vurguluyor.

Hankook Teknoloji Alanında Öncü Lastik Üreticileri Arasında

Hankook, kararlı bir şekilde geleceğin dünyasının ihtiyaçlarına karşılık vermeyi hedefliyor. Hankook, lastik üreticileri arasında teknoloji alanında öncü olan firmalar arasında yer alıyor. Global Ar-Ge ağı ve üstün teknolojiye sahip Hankook Technodome laboratuvarı, firmanın yenilikçi teknolojiler geliştirmesi üzerinde etkili oluyor. Güney Koreli üretici, inovatif sürüş tecrübesi sağlayan ‘The Next Driving Lab’ vb. kampanyalar geliştirmeye de devam ediyor.