Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Goodyear’ın İlk Elektrikli Araç Lastiği Tanıtıldı

Goodyear’ın İlk Elektrikli Araç Lastiği Tanıtıldı 1

Goodyear’ın otomobil üreticilerine değil son kullanıcılar için pazara sunduğu ilk elektrikli araç lastiği tanıtıldı. Ürün, bu araçların özel gereksinimlerine uyum sağlayacak şekilde geliştirildi. Goodyear ElectricDrive GT, özel yapısı ile hızlı aşınmaya karşı dayanıklılık sağlıyor. Yeni ultra yüksek performans Goodyear 4 mevsim lastik, gürültüyü düşüren tasarımı ile sürücü ve yolcular için sürüş keyfini arttırıyor.

Elektrikli Araç Lastiği Konforu Nasıl Arttırıyor?

Goodyear ElectricDrive GT, yol gürültüsünü azaltmaya yardımcı olan yerleşik bir ses bariyeri görevi gören SoundComfort Teknolojisine sahip. Elektrikli araç lastiği bileşiği ve asimetrik tasarımı, aynı zamanda dört mevsim iyi çekiş gücü sağlıyor. Goodyear 4 mevsim lastik, birçok farklı koşulda; kuru ve ıslak zeminde güvenli yol tutuş performansı sunuyor.

Goodyear Elektrikli Araç Lastiği Performanstan Ödün Vermiyor

Goodyear Ürün Pazarlama Müdürü Andrew Lau: “Elektrikli araç segmentinde devam eden büyüme ile Goodyear, tüketicilere bu araçların benzersiz ihtiyaçları için tasarlanmış bir lastik sağlama fırsatı buldu. Sürücülerin performanstan ödün vermeden daha fazla kilometre sağlayan bir lastik aradıklarını biliyoruz. Goodyear ElectricDrive GT, bu akılda tutularak tasarlandı ve bu seçeneği ABD’de elektrikli araç sürücüleri için pazara sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Goodyear ElectricDrive GT Hangi Araçlara Uygun?

Goodyear, 2022’de elektrikli araç lastiği ürün portföyünü genişletmeyi planlıyor. İlk sunulacak 255/45R19 104W XL Goodyear ElectricDrive GT ise popüler elektrikli otomobiller ve yüksek performanslı modellerden bazıları için uygun. Bu yenilikçi Goodyear 4 mevsim lastik serisinin global pazara ne zaman sunulacağı ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Ancak premium lastik üreticisinin elektrikli otomobillerin popülerliği arttıkça ürün yelpazesini genişletmesi bekleniyor. Bununla birlikte yeni çıkan Goodyear lastikler, sadece elektrikli otomobiller için geliştirilmese de bu araçlara uyumlu olacak şekilde tasarlanıyor. Bunlar arasında en yeni yaz lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 da yer alıyor.

Goodyear Amerika Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Reese: “Tüketicilerin mobilite ihtiyaçlarını öngören ürünler, Goodyear’ın inovasyon mükemmelliği odağının merkezinde yer alıyor. Elektrikli araçlar; yük, tork, gürültü, menzil, yuvarlanma direnci ve genel performans için çok özel gereksinimler dizisi sunuyor. Gelişen EV ortamına hizmet etmek için lider teknolojiler sunmaktan gurur duyuyoruz.”