Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

%46 Oranında Sürdürülebilir Michelin Pist Lastiği Tanıtıldı

%46 Oranında Sürdürülebilir Michelin Pist Lastiği Tanıtıldı 1

Movin’On zirvesinde dayanıklılık yarışları için geliştirilen %46 sürdürülebilir malzeme içeren Michelin pist lastiği deseninin ayrıntıları açıklandı. Lastik, hidrojenle çalışan GreenGT Mission H24 modelinde kullanılıyor. Lastik devi, performans özelliklerinden ödün vermeden yüksek miktarda sürdürülebilir içerik kullanılarak üretilen, özellikle motorsporları için tasarlanmış, pist odaklı bir lastik teslim ettiğini söylüyor.

Yeni Michelin Pist Lastiği Çevre Dostu Performans Sunuyor

Çevre dostu Michelin pist lastiği için yüksek sürdürülebilirlik seviyesi, doğal kauçuk seviyesinin artması ile doğru orantılı olarak yükseldi. Aynı zamanda ömrünü tamamlamış lastiklerden karbon siyahı içeriği elde edildi. Ek olarak; üretim sürecinde alüminyum kutulardan geri dönüştürülmüş çelik, portakal ve limon kabuğu, ayçiçek yağı, çam reçinesi gibi diğer biyolojik kaynaklı ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıldı.

2050’ye Dek Tüm Michelin Ürünleri %100 Sürdürülebilir Olacak

Motorsporları serilerinde kullanılacak ürünleri en zorlu koşullarda test eden Michelin, bu alanı yenilikçi lastik çözümlerini daha da geliştirmek için kullanıyor. Michelin pist lastiği desenleri ile pistlerde elde edilen teknoloji ve sürdürülebilirlik, ürün portföyüne entegre ediliyor. 2021’in başlarında Michelin, 2050 yılına kadar tüm şirket lastiklerinde %100 sürdürülebilir malzemeler kullanma hedefini açıklamıştı. Ardından yeni bir hedefle; 2030 yılı, lastiklerde %40 sürdürülebilir malzeme kullanmak için dönüm noktası olarak belirlendi.

Michelin Pist Lastiği Çevreye Olan Etkiyi Azaltıyor

Michelin, lastik üretmek için sürdürülebilir malzemeler kullanmaya ek olarak; hammadde tedariğinden gerçek yol kullanımına ve nihayetinde geri dönüşüme kadar lastiklerin tüm ömrü boyunca çevresel etkisini azaltmak için eko-tasarım süreçlerinden yararlanıyor. Hem Michelin pist lastiği hem de günlük kullanım için geliştirilmiş lastik desenleri için çevre dostu çözümler geliştiriliyor. Bunun için motorsporları lokomotif olarak görülüyor.