Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Formula E Yarışları Michelin Sponsorluğunda Başlıyor

Formula E Yarışları Michelin Sponsorluğunda Başlıyor 1

2019/2020 FIA Formula E Şampiyonası, 5 Ağustos’tan itibaren Berlin’de dokuz gün içinde altı yarıştan oluşan heyecan verici bir programla sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Elektrikli araç yarışları serisi , Michelin için mobilite alanındaki yeniliklerini geliştirebileceği yüksek teknoloji laboratuvarı anlamına geliyor.

Formula E Michelin için Laboratuvar Görevinde

Michelin tüm tarihi boyunca yeni fikirleri denemek ve geleceğin temellerini atmak için motor sporlarını kullandı. Bugün, aynı yöntem her zamankinden daha fazla geçerli; Michelin , özellikle Formula E yarışlarında kazandığı deneyimi, günlük kullanıma uygun lastiklerini geliştirilirken kullanıyor. Örneğin bu elektrikli araç yarışları serisi sayesinde Michelin Pilot Sport E lastiğinin yıllar içerisindeki gelişimi , Michelin’in çevre dostu lastiklerinin değişimini yansıtıyor. Michelin , Formula E yarışlarında edindiği tecrübeler ile 2050’ye kadar üretimlerinin %80’ini sürdürülebilir malzemelerle üretme hedefine de emin adımlarla ilerliyor.

Formula E Lastikleri Otomobil Lastiklerine Benziyor

Michelin elektrikli araç yarışları serisinde otomobillerde kullanılan ebatlara yakın lastiklerin kullanılmasının teknolojinin pistlerden sokaklara taşınmasını kolaylaştırdığına inanıyor. Bu nedenle; Formula E yarışlarında kullanılan lastikler, spor otomobil üreticilerinin önerdiği ebatlara yakın üretiliyor. Aynı zamanda; Michelin Track Connect sistemi de sadece motor sporları için değil geleceğin mobilitesi için de büyük önem taşıyor.

Elektrikli Araç Yarışları Lastiklerin Verimliliğini Arttırıyor

Hareket eden bir araç tarafından tüketilen enerjinin yüze 25’inden daha fazlası; yuvarlanma direncine karşı kullanılıyor. Michelin Motorsport mühendisleri , Formula E yarışlarının ilk iki sezonunda kaydettiği ilerleme ile bu alanda önemli atılımlar gerçekleştirdi. Michelin Pilot Sport’un elektrikli araç yarışları serisinin üçüncü sezonunun başında tanıtılan ‘EV2’ versiyonu ile yuvarlanma direncinde yüzde 16 azalma sağlandı. Lastiklerin üstün verimliliği , önceki sezona oranla araçlar için 2 km daha uzun daha uzun menzil anlamına geliyordu. Michelin Formula E lastiklerinin ilk yıldan bu yana ağırlığının azalması da yuvarlanma direncinin azalmasında ve verimliliğin artmasında etkili oldu. Michelin lastik seti başına 9 kilogramlık bir azalma sağlıyor.