Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

BlogOto Lastik

Continental Lastikleri BYD Atto 3 Elektrikli SUV Aracına Takılıyor

Continental Lastikleri BYD Atto 3 Elektrikli SUV Aracına Takılıyor 1

Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden biri olan BYD, Continental lastikleri seçeneğini dünya çapında tamamen elektrikli Atto 3 için orijinal ekipman olarak onayladı. Kompakt SUV, fabrikada 18 inç Continental EcoContact 6 Q premium lastiklerle donatılıyor. Bu lastikler, Atto 3 gibi elektrikli araçlar için özellikle faydalı olan olağanüstü sessiz ve enerji tasarruflu sürüş için tasarlandı. Continental geliştiricileri tarafından üretilen seri ve ebat; EcoContact 6 Q, 235/50 R18 101V XL birçok ülkede BYD Atto 3 aracı için onaylandı.

Continental EcoContact 6 Q Deseni Hangi Özelliklere Sahip?

Continental EcoContact 6 Q için araç hareket halindeyken enerji emilimini en aza indiren ve buna karşılık sürtünmeyi ve yuvarlanma direncini azaltan özel bir kauçuk bileşimi geliştirdi. Alman lastik devi Continental geliştiricileri ayrıca lastik sırtını da geliştirerek yuvarlanma gürültüsünü azaltmaya yardımcı oluyor. Kısa fren mesafesine ek olarak, premium lastik kuru ve ıslak yollarda olağanüstü yol tutuşu ve yüksek hızlarda bile mükemmel viraj dengesi sunuyor.

Bilinen Markalar Neden Continental Lastik Üreticisini Tercih Ediyor?

Alman lastik üreticisi Continental geliştiricileri, on yılı aşkın bir süredir lastiklerini daha düşük yuvarlanma direnci, düşük yuvarlanma gürültüsü ve uzun hizmet ömrü elde etmek için güvenlikten ödün vermeden optimize ediyor. Sonuç olarak, Continental tarafından geliştirilen tüm lastikler yalnızca elektrikli araçların özel ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda uzun vadede içten yanmalı motor emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı oluyor. Bu strateji meyvelerini veriyor, çünkü 2022 yılında dünya çapında en başarılı on elektrikli araç üreticisinden dokuzu, teknolojik uzmanlığı sayesinde orijinal ekipman üreticisi olarak Alman lastik üreticisini seçiyor.