Otolastikler.com | Lastik | Oto Lastik | Ucuz Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Ucuz Lastik

Blog

Bridgestone Air Free Concept Ultra Kompakt EV’de Test Edilecek

Bridgestone Air Free Concept Ultra Kompakt EV'de Test Edilecek 1

Bir Japon firması olan Idemitsu Kosan, Chiba Fabrikası’nda Bridgestone Air Free Concept lastiği ile donatılmış ultra kompakt bir elektrikli aracı test edecek.

Air Free Concept lastiği, adını hava gerektirmeyen ve böylece hava basıncı yönetimi gibi lastik bakımı ihtiyacını ortadan kaldıran yenilikçi tasarımından alıyor. Lastiğin yükü, lastiğin yan taraflarında bulunan benzersiz şekilli jant telleri tarafından desteklenmektedir. Lastiğin sürdürülebilirlik profili, sürüş yüzeyine temas eden kauçuk alanın yeniden kaplanmasına izin verilerek geliştirilmiştir. Bridgestone lastikleri, kaynak verimliliğini ve döngüsel ekonomiyi teşvik etmek için yenilenebilir jant teli parçalarında kullanılan reçineyi geri dönüştürmeyi planlamaktadır.

Air Free Concept Gelecekte Elektrikli Araçlarda Kullanılacak mı?

Bridgestone Air Free Concept lastiği için deneme süreçleri Şubat 2023’te başlayacak. Idemitsu Kosan, ultra kompakt bir elektrikli araç geliştirilmesinde yer alıyor. Şirket, doğrulama süreçlerinin sonlanmasının ardından gelecekte bu aracı Air Free Concept lastiği ile donatmayı hedefliyor.

Idemitsu Kosan Mobilite Strateji Ofisi Genel Müdürü Akira Oishi, “Bridgestone tarafından geliştirilen Air Free Concept lastiğin çevre dostu olduğuna ve vizyonumuzla son derece uyumlu olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, delinmeyen lastikler aracın durma riskini azaltmaya katkıda bulunuyor ve müşterilerin kullanım değerini artırması bekleniyor” dedi.

Lastik Üreticisi Bridgestone Ortaklıktan Memnun

Ortaklık kurulan şirket, bireylerin küresel çevre inovasyonunu şekillendirme ve dönüşüm çözümlerini teşvik etme yönündeki 2050 vizyonunu gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu yenilikçi bakış açısı Bridgestone lastikleri ile uyum sağlamaktadır. Firmanın Dijital Mühendislik Geliştirme Bölümü Genel Müdürü Takahiro Kawahara ise şunları söyledi: “Air Free Concept lastiğin pratik uygulamasına yönelik bir adım olarak, yeni nesil mobiliteyi hedefleyen Idemitsu Kosan ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”